Facebooktwitter

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο «κλείδωσε» το ψηφοδέλτιο της Δύναμης Ζωής, με 19 νέες υποψηφιότητες αξιόλογων και έμπειρων προσώπων που συνοδοιπορούν μαζί μας στη μάχη για τη βελτίωση της καθημερινότητας των συμπολιτών μας, σε κάθε γειτονιά της Αττικής.

 

Σε αυτή τη μάχη για μία Αττική που νοιάζεται, όλες και όλοι μαζί, όσες και όσοι είμαστε μαζί από το 2014 και με όσες και όσους ενώνουμε τις δυνάμεις μας από εδώ και στο εξής, δεσμευόμαστε ότι θα συνεχίσουμε τη διαρκή προσπάθεια για να δίνουμε λύσεις σε προβλήματα των τοπικών κοινωνιών που χρόνιζαν. Χωρίς αποκλεισμούς, υπέρ των αναγκών των πολιτών.

Υποδεχόμαστε στο ψηφοδέλτιό μας:

Βόρειος Τομέας Αθηνών

  • Καραθανάση Ευθυμία (Έφη): Διδάκτωρ Αρχιτεκτονικής – Πολεοδομίας ΕΜΠ, Μελετήτρια Μελετών Δημοσίου, Ιδρυτικό Στέλεχος Μελετητικής Εταιρείας, Μέλος Αντιπροσωπείας ΤΕΕ/Επιστημονικής Επιτροπής Ειδικότητας Αρχιτεκτόνων, Μέλος Αντιπροσωπείας Συλλόγου Αρχιτεκτόνων, Μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Χωροτακτών – Πολεοδόμων, Μέλος Γραμματείας Ριζοσπαστικής Πρωτοβουλίας Μηχανικών

  • Κούβαρη Ευαγγελία-Αργυρώ (Λίτσα): Φιλόλογος, Μέλος Υπηρεσιακού Συμβουλίου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας, Μέλος Δ.Σ. της Α-Γ ΕΛΜΕ Β’ Αθήνας, Μέλος της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας Δήμου Βριλησσίων, Γενική Γραμματέας του Κέντρου Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής Ψυχικής Υγείας «ΑΡΓΩ» των Δήμων Αγίας Παρασκευής και Παπάγου – Χολαργού

  • Μολύβα Μαρία: Συνταξιούχος, Λογίστρια στον ιδιωτικό τομέα, Δραστηριότητα για την κατοχύρωση των ελεύθερων χώρων της Αττικής

Δυτική Αττική

  • Αθανασιάδης Ιωάννης: 4 φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής στην Πάλη (3 χρυσά μετάλλια και 1 χάλκινο μετάλλιο), Προπονητής της Εθνικής Ομάδας Πάλης Γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες στην Αθήνα το 2004, Πρώην Πρόεδρος Πανελλήνιου Συλλόγου Προπονητών Πάλης, Πρόεδρος του Συλλόγου Τιτάνες Μενιδίου με 9 παγκόσμια μετάλλια των αθλητών του Συλλόγου, Διοικητικός Υπάλληλος της ΕΡΤ

Δυτικός Τομέας Αθηνών

  • Κούτας Βασίλης: Συνταξιούχος ΣΤΑ.ΣΥ Α.Ε., Πρώην Επόπτης συρμών, επί σειρά ετών Μέλος Δ.Σ. Σωματείου Εργαζομένων Η.Σ.Α.Π. Α.Ε

  • Σαρρίδου Αναστασία (Τασία): Καλλιτεχνική Διευθύντρια στα Θέατρα Βράχων Μελίνα Μερκούρη και Άννα Συνοδινού (Φεστιβάλ Βύρωνα, Φεστιβάλ Δικτύου Πολιτισμού Δήμων Βύρωνα και Δάφνης – Υμηττού)

Κεντρικός Τομέας Αθηνών

  • Δημοπούλου Στεφανία: Αναπληρώτρια Συντονίστρια Διευθύντρια Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας (ΣΕΦ), Οικονομολόγος, Υποψήφια Διδάκτωρ της Σχολής Επιστημών Ανθρώπινης Κίνησης και Ποιότητας Ζωής με μεταπτυχιακές σπουδές στην Οργάνωση και Διοίκηση Αθλητικών Οργανισμών και Επιχειρήσεων και την Τραπεζική, Πρώην Μέλος Δ.Σ. Ολυμπιακού Κέντρου Αθηνών «Σπύρος Λούης» (Ο.Α.Κ.Α), Πρώην Γενική Γραμματέας της Ομοσπονδίας Μοντέρνου Πεντάθλου, Τριάθλου και Rugby League, Πρώην Ειδική Γραμματέας του Πανελληνίου Γυμναστικού Συλλόγου, Πρωταθλήτρια Ελλάδος στην πυγμαχία

  • Καρυωτάκης Δαυίδ: Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Πρώην Αντιπρόεδρος Δ.Σ. ΕΛΜΕ Θεσπρωτίας και αιρετός στο υπηρεσιακό συμβούλιο

  • Σωτηρίου Νίκος: Πωλητής Λαϊκών Αγορών, Μέλος Δ.Σ. του Σωματείου των Πωλητών της Α’ Λαϊκής Αγοράς Αθηνών, Πρώην Σύμβουλος Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Πωλητών Λαϊκών Αγορών, επί σειρά ετών Πρόεδρος της Ένωσης Γονέων της 4ης Δημοτικής Κοινότητας, Ηλεκτρολόγος – Μηχανολόγος

  • Χήρα Μαρία: Υπάλληλος στα ΕΛΠΕ στο Τμήμα Εφοδιασμού και Θαλάσσιου Μεταφορικού, Απόφοιτη Παντείου Πανεπιστημίου Πολιτικών και Κοινωνικών Επιστημών με ειδικότητα στις Δημόσιες Σχέσεις, Εκπρόσωπος Εργαζομένων στο Δ.Σ. της ΕΚΟ ΑΒΕΕ, Μέλος Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενέργειας (ΠΟΕ), Μέλος Δ.Σ. Σωματείου ΠΕΠΕΚΟ, Μέλος Δ.Σ. Επικουρικού Ταμείου Πετρελαιοειδών

Π.Ε. Νήσων

  • Πηγιαδίτη Φλώρα: Νηπιαγωγός, Απόφοιτη Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Εθελόντρια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης σε ορφανά ασυνόδευτα παιδιά

Νότιος Τομέας Αθηνών

  • Γιατράς Νίκος: Διαιτολόγος-Διατροφολόγος, Πρώην Πρόεδρος του Πανελλήνιου Συλλόγου Διαιτολόγων-Τεχνολόγων Διατροφής, Ταμίας Δ.Σ της Ένωσης Διαιτολόγων-Διατροφολόγων Ελλάδας, Ταμίας Δ.Σ του Ενωτικού Σωματείου Εργαζομένων στο Δημοτικό Βρεφοκομείο Αθηνών

  • Κοσκινάς Γεώργιος: Ποιητής, Συγγραφέας, Πρώην Ναυτικός, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων της Ομοσπονδίας Συλλόγων Κερκυραίων Αττικής «Ιωάννης Καποδίστριας», Ιδρυτής και Πρόεδρος της Χορωδίας «ΦΑΙΑΚΩΝ ΩΔΗ» Κερκυραίων της Αθήνας, Πρώην Συνδικαλιστής στον κλάδο του αυτοκινήτου, Συνταξιούχος Μηχανικός του Εμπορικού Ναυτικού

  • Μιχαηλίδης Δημήτρης: Οικονομικός Αναλυτής στα Ναυπηγεία Σκαραμαγκά, Γενικός Γραμματέας του Πανιωνίου Γυμναστικού Συλλόγου Σμύρνης, Απόφοιτος Τμήματος Πολιτικών και Οικονομικών Επιστημών-Νομική Σχολή Αθηνών

  • Στάικου Περμαθέα (Θούλη): Αρχιτέκτων – Μηχανικός ΕΜΠ, Εκπαιδευτικός Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (ΕΠΑΛ), Συγγραφέας, Ιδρυτικό μέλος και εθελόντρια του Δικτύου Αλληλεγγύης Καλλιθέας, Εμψυχώτρια της θεατρικής ομάδας του 2ου ΕΠΑΛ Ν. Σμύρνης για 17 συναπτά έτη και τα θεατρικής ομάδας εκπαιδευτικών της ΕΛΜΕ Καλλιθέας – Ν. Σμύρνης – Μοσχάτου

Π.Ε. Πειραιά

  • Αγγέλης Χρήστος: Εκπαιδευτικός – Επίτιμος Σχολικός Σύμβουλος σε Ελλάδα και Γερμανία, Πτυχιούχος Πολιτικών Επιστημών – Πάντειο Πανεπιστήμιο με μεταπτυχιακές σπουδές στην Περιφερειακή Ανάπτυξη, Πρώην Αναπληρωτής Νομάρχης Πειραιά, Πρόεδρος Νομαρχιακού Συμβουλίου Πειραιά, Αντινομάρχης Πειραιά και Υπερνορμαχίας Αθηνών, Πρόεδρος της Νομαρχιακής Επιτροπής Λαϊκής Επιμόρφωσης (Ν.Ε.Λ.Ε.), Πρόεδρος του Πολιτιστικού Επιμορφωτικού Οργανισμού Νομαρχίας Πειραιά

  • Καλαμάρη Παναγιώτα: Διπλωματούχος Αισθητικός, Μέλος Δ.Σ. του Ειδικού Αντικαρκινικού Νοσοκομείου «Μεταξά»

  • Λιάπη Βασιλική: Εκπαιδευτικός Α’ βάθμιας Εκπαίδευσης, Διευθύντρια του 12ου Δημοτικού Σχολείου Κερατσινίου, Μέλος του ΠΥΣΠΕ Πειραιά

  • Ναυπλιώτης Νικόλαος: Λογιστής – Φοροτεχνικός